Найцінніше – здоров'я, і його можна
довірити лише професіоналам

Гарячі пропозиції-30%

Україна, м. Київ
вул. Круглоуніверситетська, 3–5

(044) 235-235-8

Меню

Отделение «Проктологія»

проктология4
Проктологія (від грец. proktos – задній прохід, logos – вчення) – це галузь медицини, яка займається дослідженням, діагностикою, лікуванням, а також профілактикою хвороб прямої та товстої кишки, анального проходу, параанальної зони. Проктологи ставляться до лікарів хірургічного профілю, оскільки займаються як медикаментозним, а й оперативним лікуванням захворювань, і навіть проведенням ендоскопічних діагностичних процедур.

Що лікує проктолог?
 
Проктологія займається різними захворюваннями ректальної і параректальної області. Проктологи лікують уроджені вади розвитку прямої кишки та анусу, геморой, доброякісні утворення товстого кишечника. Але це не все, що лікує проктолог. Він також усуває патологічні процеси поблизу анального отвору, наприклад, копчикові ходи, кондиломи. Також проктологи ведуть пацієнтів із травматичними ураженнями анальної зони та товстого кишечника.Лікарі цієї спеціальності займаються не лише медикаментозною терапією. Вони проводять оперативне лікування патологічних утворень прямої кишки та періанальної зони. Використовуються у практиці проктологів та малоінвазивні методики, такі як лікування лазером, радичастотна абляція та інші.

Як відбувається огляд у проктолога?

Проктолог недостатньо простого опитування пацієнта. Для встановлення діагнозу він повинен обстежити товсту та пряму кишку, анальну зону доступними способами. Як правило, пацієнти турбуються, що огляд проктолога може спричинити біль. Але інформація про те, як відбувається огляд у проктолога, допоможе переконатися у відсутності хворобливих методів дослідження.
 
Найбільш простим способом дослідження кишківника на консультації проктолога є пальпація. Пацієнта при цьому укладають на кушетку та пальцями промацують кишку через передню черевну стінку. Також проводиться пальцеве дослідження прямої кишки. Проктолог, занурюючи палець у задній прохід пацієнта, може досліджувати анальний канал і найближчі до нього відділи прямої кишки. Цей метод дозволяє виявити об'ємні утворення та пошкодження кишкової стінки. Консультація проктолога передбачає і проведення аноскопії. Метод дозволяє оглянути внутрішню поверхню прямої кишки та побачити не лише патологічні утворення, а й запальні зміни слизової оболонки. Підготовка до огляду проктолога Для того, щоб відвідування проктолога було інформативним, необхідно правильно підготуватися до його огляду. Як правило, консультація проктолога не обходиться без пальцевого дослідження прямої кишки, а також пацієнту проводять аноскопію.
Аноскопія полягає в огляді прямої кишки та анального каналу за допомогою спеціальної трубочки (аноскопа). Для того щоб була оглянута вся слизова оболонка прямої кишки, необхідно її попередньо очистити. Відповідно, підготовка до проктолога включає клізму. Клізма має бути очисною – для неї використовується від 1 до 1,5 літрів води. Проводять її напередодні увечері та з ранку за 2-3 години до огляду проктолога. Інформативне обстеження можливе лише за відсутності у прямій кишці калових мас.
Пацієнт, перед тим як проходить огляд у проктолога, дотримується дієти. Вона допоможе уникнути газоутворення та продукції великої кількості калових мас. Підготовка до проктолога полягає у повній відсутності у харчуванні чорного хліба, бобових, молока, сирих овочів та фруктів. Це допоможе не тільки полегшити проведення пальцевого дослідження прямої кишки та аноскопії, але й провести повноцінну пальпацію всіх відділів кишківника через передню черевну стінку.

Консультація проктолога мало чим відрізняється від огляду іншого лікаря. Деякі пацієнти відчувають сором через те, що лікує проктолог захворювання «соромної» зони. Але колопроктологія зараз активно розвивається, і інформація про необхідність проктологічного обстеження вже спокійніше сприймається хворими.
Корпоративним клієнтам
Корпоративним клієнтам

Клініка пропонує різноманітні форми співпраці для корпоративних клієнтів.

Докладніше »
Словник термінів