Найцінніше – здоров'я, і його можна
довірити лише професіоналам

Гарячі пропозиції-30%

Україна, м. Київ
вул. Круглоуніверситетська, 3–5

(044) 235-235-8

Меню

Отделение «Дієтологія»

диет2
Дорогі друзі!
   У цьому спеціальному розділі нашого сайту ми докладно розповімо вам про дієтологію, розкрити секрети боротьби з надмірною вагою. Це не просто розділ сайту – це скоріше просвітницько-дискусійний клуб, де кожен із вас може висловити свою думку, поставити своє питання, або запропонувати нову тему для дискусії.
   Це розділ, що динамічно розвивається. Ми запланували спочатку висвітлити в ньому майже 100 різних тем, присвячених різним дієтам, методикам корекції ваги, продуктам харчування, секретам здорової їжі.
   Читайте мої статті та вільно спілкуйтесь на форумі.
Пам'ятайте: боротися з надмірною вагою поодинці – непросте завдання. Давайте зробимо це разом! Своєчасна порада фахівця у цьому питанні є вагомою підмогою, а іноді й єдиним засобом, що дозволяє здобути впевнену перемогу над зайвими кілограмами!

1. Вода (скільки пити, коли і яку воду, як позбутися зайвої води в організмі)?

   Людина більш ніж на 70% складається з води. Вона міститься в кожній клітині нашого організму, виконуючи певні функції. Тому щонайменше порушення водно-сольового обміну супроводжується розвитком клінічних симптомів хвороби.
 
 Склад та функції води в організмі:

Склад та функції води в організмі:
   *  Вода є середовищем, в якому розчинені білки та інші речовини.
   *  Вода сприяє спалюванню жирів (ліполізу).
   *  Входить до складу всіх клітин нашого організму та становить основу міжклітинної рідини.
   *  Вода є джерелом мінеральних речовин (кальцій, фосфор, магній, калій, натрій, хлор, сірка,          залізо, фтор, мідь, йод).
    *  Сумарно з водою ми отримуємо близько 10% від їхньої добової потреби.
    *   Вода забезпечує всі життєво важливі процеси: асиміляція, дисиміляція, осмос, дифузія, резорбція, фільтрація та ін.
  • Обмін речовин (процеси гідролізу, окиснення та ін.) можливий лише за умови повного розчинення продуктів у воді. 
  • Вода забезпечує тепловий баланс організму. 
  • З водою виводяться з організму різні шкідливі шлаки та токсини. Іони натрію, які у продуктах харчування, сприяють накопиченню води, а іони калію – її виділенню.

Питний режим

   Людина щодня споживає близько 1,2-1,5 л води. Питний режим визначається багатьма факторами: температурою навколишнього середовища, характером і тяжкістю роботи, віком і станом здоров'я, харчовим раціоном і режимом харчування. У теплу пору року дорослій здоровій людині достатньо на добу 1,5 л води, включаючи і ту, яку містять перші та треті страви. У спекотні дні, коли з потом втрачається багато рідини, для забезпечення фізіологічної потреби може знадобитися і 4 л на добу. Тому правильніше говорити не про водний, а про водно-сольовий обмін, який потребує індивідуальної корекції. Наприклад, при недостатності кровообігу та порушення функції нирок, ускладнених набряками, споживання будь-якої рідини повинно обмежуватися.

Вода та стан здоров'я

  • Вода - це універсальний засіб, здатний повернути здоров'я, яке не має протипоказань і абсолютно безкоштовно. 
  • Склянка холодної води, випитої натщесерце, допомагає подолати запор, оскільки посилює скорочення (перистальтику) кишечника. 
  • Вона перешкоджає розвитку атеросклерозу, діабету та алергії. 
  • При правильному вживанні сприяє нормалізації ваги тіла та позбавляє целюліту.

Дієтичні рекомендації

   Ваше здоров'я залежить від того, як і в яких поєднаннях Ви вживаєте воду. Холодне пиття після рясної жирної їжі сприяє утрудненню перетравлення харчової грудки. А ось розбавлена теплою, гарячою водою, а тому кашкоподібна їжа швидше залишає шлунок. При цьому почуття голоду може наступати набагато раніше, ніж усмокталася в кишечнику попередня порція їжі. Якщо у людини хворий шлунок або кишечник (хоча зазвичай це взаємопов'язано), то найкраще пити теплу, майже гарячу воду будь-якої пори року.
   При порушенні функції нервової системи краще вживати теплі або гарячі напої. Вранці гаряча вода (чай) стимулює, увечері – заспокоює, сприяє гарному нічному травленню та нормальному відновленню сил. Склянка води, прийнята натще (за півгодини до їжі), запобігає запору і збуджує апетит. Здорові люди можуть пити як теплу воду, так і воду кімнатної температури за бажанням. Холодна вода та напої протипоказані всім.
   Будь-який прийом їжі можна завершити прийомом рідини. Обов'язково слід попити, якщо Ви їли гостру, дуже жирну, дуже суху їжу. Якщо пити після їди не хочеться, то можна і не пити. Не слід запивати фрукти, крохмалисту їжу, білкову їжу протягом 1-2 годин.

Мінеральні води

  Мінеральна вода відрізняється від звичайної тим, що містить більш високу концентрацію солей (не менше 1 г на літр води) та особливі цілющі мінеральні компоненти, які у простій водопровідній воді відсутні. Мінеральні води можна умовно розділити на столові, лікувально-їдальні та лікувальні. Якщо на етикетці стоїть слово "їдальня", значить, її можна пити і без призначення лікаря, а ось лікувальну воду без консультації з лікарем вживати не можна (вона п'ється в невеликих кількостях з лікувальною або профілактичною метою, і має ряд показань та протипоказань до використання) .
   Мета використання мінеральної води – оздоровлення організму. Правильний підбір мінеральної води – справа досить тонка і вимагає участі дієтолога, адже треба врахувати багато особливостей організму, вибрати потрібний склад води, розрахувати правильне дозування та визначити спосіб прийому (до їжі, після їди, в холодному чи теплому вигляді тощо). ).  
   Специфічна дія мінеральної води проявляється такими іонами як гідрокарбонати, сульфати, іони Na, Mg, Са, Br, Li, Si, Zn, S.
Крім того, на ринку мінеральної води можна зустріти структуровану воду, збагачену киснем. Всі іони, що входять до складу мінеральної води, містяться в активному стані і швидко вступають у роботу з організмом, заповнюючи дефіцит, здійснюючи лікування та профілактику хвороб.  
   Магній каталізує понад 300 ферментів, благотворно діє на нервову, кістково-м'язову та серцево-судинну системи.
   Гідрокарбонат (HCO3) сприяє нормалізації функції печінки та шлунково-кишкового тракту.        Кремній – елемент молодості та краси. У процесі старіння запаси кремнію в людини істотно зменшуються. Він необхідний формування кісток, хрящів, бере участь у системі згортання крові, необхідний побудови нервових клітин.  
    Сульфати покращують фізико-хімічні властивості жовчі, сприяють поліпшенню її відтоку з жовчних проток та міхура.
    Йод – обов'язковий структурний компонент гормонів щитовидної залози, регулює психічні функції, пам'ять та імунітет.
    Кальцій необхідний кісток, зубів, нігтів, м'язової тканини, бере участь у процесі кровотворення, обміну речовин, підвищує імунітет.
    Селен нормалізує репродуктивну функцію у чоловіків, покращує гостроту зору, підвищує сприйняття світла сітківкою (що дуже важливо під час роботи з комп'ютером).
    Цинк стимулює розумову активність, кісткоутворення, прискорює загоєння ран, бере участь у синтезі тестостерону.
    Кисень (входить до складу структурованої води) компенсує кисневе голодування тканин у мешканців великих міст.  
    Натрій збільшує міжклітинний простір, зменшуючи розмір клітини та енергетику організму, призводячи до швидкої втоми, старіння та ожиріння.    
    В даний час у магазинах продаються природні мінеральні води та води, приготовані в заводських умовах (коли воду спочатку дистилюють, а потім наповнюють мікроелементами). Яка з двох видів вод краща, сумніву не викликає, тому уважно читайте етикетку.

Дистильована вода

     Вода, що дистилює, ідеально чиста, але не містить солей, тому шкідлива для організму. При тривалому вживанні дистильована вода «вимиває» з організму багато солі. В обмежених дозах дистильовану воду використовують при артритах, подагрі, захворюваннях нирок.
     Жива вода та мертва Нині у Європі вже ніхто не п'є воду з-під крана. Ще 20 років для нас така поведінка жителів прогресивного Заходу була дивиною. Але минув час, і ми самі почали купувати воду в пляшках.

     Чому шкідлива водопровідна вода?
     Склад водопровідної води сильно варіює від водозабору. У водопровідну воду нерідко (особливо навесні) потрапляють стічні води, які містять залишки фекалій, личинки та яйця паразитів. За вмістом міді, свинцю, марганцю, фтору та заліза ця вода нерідко перевищує допустимі показники в десятки разів. Нітрати та солі важких металів залишаються і після кип'ятіння, а це канцерогени, що впливають на роботу серця та судин.
     Використання хлорованої води суттєво збільшує ризик виникнення раку крові. Висновок: водопровідну воду бажано очищати за допомогою фільтрів.
     Істинно живою водою можна назвати талу воду. Процес її отримання не складає значних труднощів: пластикову пляшку з питною водою поставити на 5-6 годин в холодильник, потім вийняти звідти і залишити в приміщенні на деякий час. Вважається, що люди, які регулярно п'ють талу воду, живуть набагато довше. Після заморожування у воді утворюється багато центрів кристалізації, тобто відбувається структуризація води. Тала вода використовується в лікуванні багатьох хронічних дерматологічних недуг (хронічна екзема, псоріаз, токсикодермія, псоріаз, нейродерміт, еритродермія). Вже на 3-5 день вживання талої води спостерігається вдосконалення стану. Пити талу воду рекомендується незабаром після танення. З талою водою Ви зможете нормалізувати обмін речовин і, якщо потрібно, позбавитися зайвих кілограмів.
Корпоративним клієнтам
Корпоративним клієнтам

Клініка пропонує різноманітні форми співпраці для корпоративних клієнтів.

Докладніше »
Словник термінів