Найцінніше – здоров'я, і його можна
довірити лише професіоналам

Гарячі пропозиції-30%

Україна, м. Київ
вул. Круглоуніверситетська, 3–5

(044) 235-235-8

Меню

Отделение «Гастроентерологія»

Гастроентерологія
Нудота, почуття тяжкості, печія, здуття живота – ці неприємні відчуття знайомі кожному. Ми намагаємося не звертати на них уваги, а тим часом вони свідчать про неблагополучний стан шлунково-кишкового тракту. З юності, а іноді і з самого дитинства гастрити та коліти переслідують людину, «відкриваючи дорогу» виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки.
   Навіть банальні розлади випорожнень є благодатним ґрунтом для розмноження хвороботворних мікробів, які згодом здатні призвести до розвитку захворювань не тільки травної, а й серцево-судинної, нервової, дихальної систем. У свою чергу ці захворювання можуть проявляти себе різними алергічними реакціями, виникненням головного болю, на який страждають однаково і дорослі, і діти.
 
 
Що перешкоджає правильній роботі шлунка?
   Насамперед, це кислотозалежні захворювання верхніх відділів травного тракту, спричинені специфічним мікробом Helicobacter pylori (хелікобактер). Цей мікроб живе у слизовій оболонці шлунка і часто стає причиною хронізації запального процесу. Helicobacter pylori виробляє ферменти (уреазу та протеази), що провокують розвиток хронічного антрального гастриту, хронічного ерозивного гастродуоденіту, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. Наявність в організмі бактерійної інфекції може призвести до виникнення раку шлунка, причому незалежно від віку пацієнта. Хелікобактерна інфекція підступна тим, що передається від людини до людини при звичайних побутових контактах (досить випити з однієї чашки з хворою людиною або поцілувати її).
   Існують різні варіанти діагностики гелікобактерної інфекції: біопсія, яка виконується при проведенні гастроскопії, коли лікар може одразу оцінити ступінь ураження слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки. Серологічний тест (виявлення антитіл у крові пацієнта), який проводиться за відсутності показань до гастроскопії. Це швидкий, інформативний та найбільш оптимальний метод діагностики. Крім того, останнім часом набув широкого поширення спеціальний дихальний тест на визначення хелікобакторної інфекції.
 
За останніми даними, Helicobacter pylori є в організмі у 80% населення, причому поширеність цієї інфекції у дітей становить 70%. Така висока кількість інфікованих свідчить про те, що найближчим часом кількість захворювань гастродуоденальної зони зростатиме. У людей, що генетично схильні до захворювань шлунково-кишкового тракту, ймовірність носійства Helicobacter pylori особливо велика. Проте розвитку запального процесу сприяють і супутні чинники: стресові ситуації, неправильний режим харчування, імунодефіцитні стани.

Якщо вчасно не вжити лікувальних заходів, проблеми із травною системою можуть перерости у більш серйозні та небезпечні форми. У структурі захворюваності та смертності населення більшості країн світу частка злоякісних новоутворень органів травлення становить понад 50%. У Росії щорічно реєструється 126 тисяч нових випадків раку органів травлення, найпоширенішим з яких є рак шлунка та стравоходу, колоректальний рак.
 
Не можна відкладати свій візит до гастроентеролога, якщо у Вас є:
  • хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту (ШКТ);
  • часті дисфункції з боку даних органів;
  • утруднення травлення, відчуття болю та дискомфорту;
  • часті проблеми з випорожненням кишечника;
  • алергічні та шкірні захворювання, анемія;
  • будь-які захворювання ШКТ у найближчих родичів,
  • гепатити, холецистит, панкреатит, дисбактеріоз.
 
 
На прийом може прийти будь-який пацієнт. Прописка та реєстрація значення не мають. Анонімність та конфіденційність гарантуються. Якщо у Вас на руках є медична карта та результати попередніх аналізів та обстежень, то їх найкраще взяти із собою.
Корпоративним клієнтам
Корпоративним клієнтам

Клініка пропонує різноманітні форми співпраці для корпоративних клієнтів.

Докладніше »
Словник термінів