Найцінніше – здоров'я, і його можна
довірити лише професіоналам

Гарячі пропозиції-30%

Україна, м. Київ
вул. Круглоуніверситетська, 3–5

(044) 235-235-8

Меню

Огляд очного дна

Огляд очного дна - Офтальмоскопія - метод дослідження очного дна (сітківки та її судин, зорового нерва, судинної оболонки) в основі якого лежить відображення променів світла від очного дна.

 Говорячи простою мовою, це огляд ока зсередини. Дослідження проводять за допомогою спеціального приладу – офтальмоскоп. Лікар спрямовує промінь світла (виходить безпосередньо з лампи приладу або відбитий від іншого джерела) в око пацієнта (через зіницю на сітківку) і в певних положеннях розглядає різні відділи очного дна: диск зорового нерва, макулу, сітківки судини, периферію. Також можна побачити помутніння склоподібного тіла та кришталика.

Офтальмоскопія входить у стандартний огляд лікаря-офтальмолога та є одним із найбільш інформативних методів визначення стану очей. Найчастіше дані офтальмоскопії потрібні й іншим фахівцям, таким як:
Терапевтам та кардіологам: їх цікавить стан судин на очному дні за таких захворювань, як гіпертонічна хвороба або атеросклероз. За описом судин очного дна роблять висновок про ступінь вираженості терапевтичного захворювання.

Неврологам: цінну інформацію їм представляє стан диска зорового нерва, артерій і вен. Вони схильні до змін при шийному остеохондрозі, підвищенні внутрішньочерепного тиску, інсультах та інших неврологічних захворюваннях.

Акушерам-гінекологам: для прогнозу перебігу пологів. Офтальмоскопія показує, наскільки значний ризик відшарування сітківки при пологах природним шляхом. Тому консультація лікаря-офтальмолога – обов'язкова процедура для всіх майбутніх матусь.
Ендокринологам: стан судин очного дна при цукровому діабеті дає цінну інформацію про стадію та вираженість процесу у всьому організмі. Тому спостереження в офтальмолога є в діабетиків обов'язковим, т.к. очні прояви (діабетична ретинопатія і катаракта) найпоширеніші ускладнення при цьому захворюванні.