Найцінніше – здоров'я, і його можна
довірити лише професіоналам

Гарячі пропозиції-30%

Україна, м. Київ
вул. Круглоуніверситетська, 3–5

(044) 235-235-8

Меню

Кольпоскопія

kolkoskopiya
Кольпоскопія (грец. kolpos піхву + skopeo спостерігати, досліджувати) - метод дослідження слизової оболонки піхвової частини шийки матки за допомогою оптичного приладу - кольпоскопа.
Кольпоскопія є невід'ємною частиною гінекологічного обстеження, що входить до нормативів обстеження. Кольпоскопія є обов'язковою при профілактичних оглядах жінок, тому що дає можливість своєчасного виявлення різних захворювань шийки матки, що важливо в ранній діагностиці злоякісних пухлин.
Кольпоскопія не замінює цитологічні дослідження. Дані кольпоскопії при виявленні патологічних ділянок можуть бути використані для прицільного взяття матеріалу для цитологічного дослідження. Слід пам'ятати у тому, що взяття цитологічного матеріалу може бути виконано день проведення кольпоскопии.
Кольпоскопія шийки матки – що це таке?

Незважаючи на простоту, метод є високоінформативним і може виявити такі патології, як:
Ерозія (ектопія) – це розташування на шийці циліндричних клітин, які мають знаходитися всередині цервікального каналу. У дівчат до 25 років вона може бути пов'язана з гормональними змінами та лікування не вимагає. Терапія проводиться у разі, якщо причиною ерозії стало запальне захворювання.

Ектропіон – також характеризується наявністю клітин цервікального каналу на шийці матки, але утворюється він у результаті розривів шийки (наприклад, після пологів) та потребує оперативного втручання.

Лейкоплакія – наявність білої бляшки, яка може бути наслідком хронічного процесу вірусної природи та є зоною підвищеного ороговіння епітелію.При її виявленні необхідно провести біопсію та лікування.

Кондиломи – розростання, що нагадують бородавки, можуть перебувати на стінках піхви та на матці. Вони є наслідком інфікування вірусом папіломи людини і потребують біопсії та лікування.
Рецинтіонна кіста - закупорена залоза, що знаходиться в епітелії шийного каналу. Утворюється під час загоєння ерозії та може інфікуватися та нагноюватись. У цьому випадку потрібно її розкрити та видалити вміст.

Зона трансформації – місце, де циліндричний епітелій заміщений пласким.

Поліп цервікального каналу – розростання циліндричного епітелію, що знаходиться усередині каналу. Зазвичай він має інфекційну природу або пухлинну, тому вимагає проведення біопсії та лікування. Потрібно диференціювати його від поліпа ендометрію.

Всі ці стани називаються фоновими і передроковими захворюваннями.
Рак шийки матки дуже часто починається з ерозії, має вірусну природу і вимагає адекватного лікування.

Сам процес переходу ерозії до грізного раку відбувається тривалий час, тому так важливо досліджувати шийку матки регулярно. Не секрет, що успіх лікування залежить від своєчасності виявлення патології.