Найцінніше – здоров'я, і його можна
довірити лише професіоналам

Гарячі пропозиції-30%

Україна, м. Київ
вул. Круглоуніверситетська, 3–5

(044) 235-235-8

Меню

Остеохондроз хребта

Тарасюк Василий Кириллович
Тарасюк Василий Кириллович
Невропатолог
Врач высшей категории
Медичний стаж 48 лет

Вартість прийому 390 грн.Записатися на прийом
Остеохондроз хребта – дегенеративно-дистрофічне ураження міжхребцевих дисків незапального характеру.
Основними причинами даного захворювання є:
- Генетична спадковість;
- Гормональні порушення;
- Вроджені аномалії розвитку хребта;
- Малорухомий, сидячий спосіб життя та роботи (офісні працівники, водії, оператори, касири, тощо);
- Навпаки, захворювання з`являється у людей важкої фізичної праці та тих, що перебувають постійно на ногах (будівельники, спортсмени, вчителі, фармацевти, тощо);
- Вікові зміни організму.
Сучасна людина веде малорухомий сидячий спосіб життя. Це приводить до постійного навантаження на хребет і в першу чергу на міжхребцеві диски, які відіграють роль амортизаторів хребта. Поступово в них розвиваються дегенеративно-дистрофічні зміни, що приводить до зменшення висоти міжхребцевих диків та випинання їх в спинномозковий канал, де проходять нервові корінці. В результаті чого появляється больовий синдром.
Залежно від локалізації процесу остеохондроз буває шийний, грудний та поперековий. При шийному остеохондрозі хворого турбує біль в шиї, лопатці, руці, оніміння в пальцях рук. Також для шийного остеохондрозу характерний головний біль, запаморочення, погіршення зору у вигляді «мушок» перед очима, важкість в голові. Грудний остеохондроз проявляється болями в міжлопаточній зоні, грудній клітці, серці. Поперековий остеохондроз найбільш розповсюджений і характеризується різкими болями в попереку та обмеженням рухів. Згодом біль може розповсюджуватись в ногу. Часто з`являється оніміння в гомілці та пальцях ніг. Лікування остеохондрозу є комплексним і включає в себе медикаментозну терапію (знеболююча терапія, спазмолітики), паравертебральні та корінцеві блокади. Застосовуються різноманітні фізіотерапевтичні процедури, включаючи масаж, лікувальну фізкультуру, скелетну витяжку хребта, носіння протиостеохондрозних поясів.
Таким пацієнтам показане санаторно-курортне лікування в період ремісії на курортах з мінеральними водами, радоном, лікувальними грязями. Профілактика остеохондрозу направлена на обмеження фізичного навантаження на хребет, особливо, коли праця людини потребує підняття вантажів. Для пацієнтів з сидячим способом життя показані лікувальна фізкультура з виконанням комплексу гімнастичних вправ, направлених на розвантаження хребта та зміцнення м`язів спини. По можливості необхідно займатися плаванням, тенісом, футболом, їздою на велосипеді. Спати бажано на твердому матраці, використовуючи маленьку, тільки під голову, подушку. Харчування повинно бути раціональним, включаючи достатню кількість вітамінів та мікроелементів, особливо кальцію та магнію. Потрібно намагатися не переїдати та не допускати ожиріння.