Найцінніше – здоров'я, і його можна
довірити лише професіоналам

Гарячі пропозиції-30%

Україна, м. Київ
вул. Круглоуніверситетська, 3–5

(044) 235-235-8

Меню

Жіноче здоров'я: як розпізнати ендометріоз

Кучеренко Світлана Миколаївна
Кучеренко Світлана Миколаївна
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, кандидат медичних наук
Лікар вищої категорії. Кандидат медичних наук
Медичний стаж 36 лет

Вартість прийому 750 грн.Записатися на прийом
Один із перших симптомів ендометріозу – збій менструального циклу. Причому, як правило, для цієї хвороби характерне саме збільшення інтенсивності, менструації стають занадто рясним (іноді зі згустками).

Також часто відзначається поява темних кров'янистих виділень до/після менструації. Больові відчуття при цьому досить виражені.

Болючі відчуття зазвичай турбують або до початку місячних, або в перші дні, потім стихають. Болить низ живота з віддачею в поперек.

Найчастіше від ендометріозу страждають матка та яєчники. Але в деяких випадках ендометріоз локалізується в малому тазі, і тоді страждає сечовий міхур, пряма кишка.

Недооцінювати ендометріоз не варто. Хоча б тому, що деякі фахівці вважають його "онкологією без метастазів", адже ендометріоз, як і рак, здатний поширюватись по всьому організму.

Для точної постановки діагнозу необхідна консультація гінеколога з оглядом у кріслі та з пальпацією внутрішніх органів. У деяких випадках потрібні УЗД або МРТ, лапароскопія.

Іноді для видалення вогнищ потрібне хірургічне втручання, але це лише один із етапів лікування. У більшості випадків потрібне лікування з корекцією гормонального фону, спрямоване на гальмування розвитку ендометріозних клітин.