Найцінніше – здоров'я, і його можна
довірити лише професіоналам

Гарячі пропозиції-30%

Україна, м. Київ
вул. Круглоуніверситетська, 3–5

(044) 235-235-8

Меню

Свербіж шкіри

Мурашова Богдана Юріївна
Мурашова Богдана Юріївна
Ендокринолог, ПРОВІДНИЙ спеціаліст
Лікар вищої категорії
Медичний стаж 23 года

Вартість прийому 750 грн.Записатися на прийом
  Свербіж шкіри виникає через різні причини. Свербіж шкіри аутоімунного характеру зазвичай з'являється в волосистій частині голови, або тулуба, або ануса, або періанальної області, пахвинної області, або на долонній поверхні кистей і підошв. Цей свербіж з'являється як правило ввечері і посилюється вночі, без будь-яких висипів на шкірі. Напад починається з невеликої сверблячки, яка під час розчісування різко посилюється і визиває наступний нестерпний свербіж. Після таких розчісувань залишаються ранки та садни, які в подальшому можуть кровоточити.
       Прийом антигістамінних препаратів не дає ніякого позитивного ефекту, так само як і лікування у дерматолога та гастроентеролога, хоча спочатку можна досягти нетривалої ремісії. Але потім свербіж з'являється знову і на жаль з кожним місяцем і роком стан погіршується. Тобто свербіж стає постійним і ефект від будь-якого лікування нульовим.
       Яка ж причина призводить до появи такої сверблячки? На жаль це два спадкових захворювання, що протікають одночасно: захворювання щитовидної залози, причому саме вузловий зоб, та жовчно-кам'яна хвороба.
       Уточнення: не завжди на момент появи сверблячки є зоб та каміння, процес утворення зоба та каміння може тільки починатися. Проте спадковість із захворювання на зоб і жовчно-кам'яну хворобу буде у 100% випадків.
       Тобто при проходженні УЗД можуть бути колоїдні кісти, псевдовузли щитовидної залози або згустки і суспензії жовчі в жовчному пузирі, підвищення білірубіну в аналізі крові, але як таких вузлів і каменів може не бути.
       Чим небезпечний такий стан? Сама сверблячка - це просто наслідок, вона виснажує людину не тільки фізично, а й емоційно. Але проблема не в цьому. Проблема в тому, що за певних обставин може розвинутися аутоімунний гепатит, який у 90% випадків перероджується у цироз печінки.
       Що ж робити? Насамперед необхідно коригувати гормональний фон. Це не лише корекція функцій щитовидної залози, а й надниркових залоз та гіпофіза. Тому обстежувати та спостерігати в динаміці необхідно весь гормональний фон. По-друге, необхідно дослідити функцію жовчного міхура та стежити за в'язкістю жовчі під контролем рівню білірубіну та ГГТ. По-третє, треба стежити за жировим обміном печінки, так як підвищений рівень холестерину призводить не тільки до атеросклерозу, а й до підвищення в’язкості жовчі, її кристалізації та розвитку жирового гепатозу. У четвертих, чим більше ви будете експериментувати з кишківником (клізми, чищення, нескінченні протипаразитарні, протигрибкові протоколи і так далі), тим гіршим буде ваш стан, тому що кишківник бере участь в аутоімунній відповіді. У п'ятих, ви повинні чітко розуміти і знати, що аутоімунний свербіж прибрати неможливо, можна тільки зменшити його, головне - не дати розвинутися цирозу печінки.
       Тому в першу чергу при свербінні шкіри відвідайте ендокринолога та гастроентеролога. Наші спеціалісти лікар-ендокринолог Мурашова Б.Ю. та лікар-гастроентеролог Гордієнко Ю.В. кваліфіковано допоможуть Вам.
Бережіть себе!