Найцінніше – здоров'я, і його можна
довірити лише професіоналам

Гарячі пропозиції-30%

Україна, м. Київ
вул. Круглоуніверситетська, 3–5

(044) 235-235-8

Меню

КОЛИ ОЖИРІННЯ ПЕРЕЙДЕ В ДІАБЕТ? ЯК УНИКНУТИ ДІАБЕТУ?

Мурашова Богдана Юріївна
Мурашова Богдана Юріївна
Ендокринолог, ПРОВІДНИЙ спеціаліст
Лікар вищої категорії
Медичний стаж 21 год

Вартість прийому 600 грн.Записатися на прийом

Розвиток діабету відбувається непомітно. Спочатку набирається вага, накопичується жирова клітковина в ділянці талії, поступово зростає рівень інсуліну. У нормі, коли підвищується інсулін – має знижуватись цукор. Спочатку все так і відбувається.

Але чим вище рівень інсуліну, тим гірше інсулінові рецептори розпізнають інсулін. Тобто інсуліну багато, але організм його вже не сприймає повною мірою. У результаті при зростанні інсулінорезистентності поступово починає зростати рівень цукру крові. Спочатку йде зростання цукру крові натще – 5,8 – 5,9 – 6,1 – 6,2.
Після прийому їжі йде величезний інсуліновий відгук, і цукор після їжі стає 5,0 – 5,2 – 4,5. Через це середні показники протягом місяця в межах норми.

На прийомі у ендокринолога за таких показників пацієнту рекомендують дотримуватись дієти, але на такі рекомендації, як правило, ніхто не звертає уваги.

У результаті у пацієнта цукор натще поступово продовжує зростати, рівень інсуліну також продовжує зростати, інсулінорезистентність прогресує. Поступово рівень цукру підвищується не тільки натщесерце, а й після їжі, тому що організм дуже погано розпізнає інсулін.

Таким чином пацієнт із переддіабету переходить у діабет.
Такий перехід відбувається у різних людей по-різному: в одних протягом року, в інших - протягом десятиліть, тому що на швидкість прогресування росту цукру впливають інші фактори. Це генетика (наявність родичів із цукровим діабетом), рівень стресів (що їх більше, тим прогрес швидше), склад тіла (що більше відсоток жиру в організмі і що менше відсоток м'язів, то швидше розвивається інсулінорезистентність).

Тому необхідні консультації психотерапевта за високого рівня стресу, фізичні навантаження для розвитку мускулатури при ожирінні.
Корекція структури харчування є обов'язковою. рівні якісного білка, повільних, а не швидких вуглеводів повинні дотримуватися.

Супутні захворювання теж мають значення для розвитку цукрового діабету: запальні захворювання, захворювання, які потребують гормональної терапії (преднізолон, дексаметазон), такі як бронхіальна астма, захворювання шкіри, захворювання суглобів.

Велике значення мають компенсаторні можливості організму. Здорова генетика дозволяє уповільнити розвиток цукрового діабету.

За дотримання всіх рекомендацій Ви зможете самостійно не допустити розвитку цукрового діабету. Наше здоров'я у наших руках.

Докладніші рекомендації та індивідуальні поради Ви зможете отримати в процесі консультації у лікаря-ендокринолога.