Найцінніше – здоров'я, і його можна
довірити лише професіоналам

Гарячі пропозиції-30%

Україна, м. Київ
вул. Круглоуніверситетська, 3–5

(044) 235-235-8

Меню

КОЛИ ОЖИРІННЯ ПЕРЕЙДЕ В ДІАБЕТ? ЯК УНИКНУТИ ДІАБЕТУ?

Мурашова Богдана Юріївна
Мурашова Богдана Юріївна
Ендокринолог, ПРОВІДНИЙ спеціаліст
Лікар вищої категорії
Медичний стаж 23 года

Вартість прийому 750 грн.Записатися на прийом

Розвиток цукрового діабету 2-го типу відбувається непомітно. Спочатку набирається вага, накопичується жирова клітковина в ділянці талії, поступово зростає рівень інсуліну. У нормі, коли підвищується інсулін – має знижуватись цукор. Спочатку все так і відбувається.

Але чим вище рівень інсуліну, тим гірше інсулінові рецептори розпізнають інсулін. Тобто інсуліну багато, але організм його вже не сприймає повною мірою. У результаті при зростанні інсулінорезистентності поступово починає зростати рівень цукру крові. Спочатку йде зростання цукру крові натще – 5,8 – 5,9 – 6,1 – 6,2.
Після прийому їжі йде величезний інсуліновий відгук, і цукор після їжі стає 5,0 – 5,2 – 4,5. Через це середні показники протягом місяця в межах норми.

На прийомі у ендокринолога за таких показників пацієнту рекомендують дотримуватись дієти, але на такі рекомендації, як правило, ніхто не звертає уваги.

У результаті у пацієнта цукор натще поступово продовжує зростати, рівень інсуліну також продовжує зростати, інсулінорезистентність прогресує. Поступово рівень цукру підвищується не тільки натщесерце, а й після їжі, тому що організм дуже погано розпізнає інсулін.

Таким чином пацієнт із переддіабету переходить у цукровий діабет 2-го типу.
Такий перехід відбувається у різних людей по-різному: в одних протягом року, в інших - протягом десятиліть, тому що на швидкість прогресування росту цукру впливають інші фактори. Це генетика (наявність родичів із цукровим діабетом 1-го або 2-го типу), рівень стресів (що їх більше, тим прогрес швидше), склад тіла (що більше відсоток жиру в організмі і що менше відсоток м'язів, то швидше розвивається інсулінорезистентність).

Тому необхідні консультації психотерапевта за високого рівня стресу, фізичні навантаження для розвитку мускулатури при ожирінні.
Корекція структури харчування є обов'язковою. рівні якісного білка, повільних, а не швидких вуглеводів повинні дотримуватися.

Супутні захворювання теж мають значення для розвитку цукрового діабету 2-го типу: запальні захворювання, захворювання, які потребують гормональної терапії (преднізолон, дексаметазон), такі як бронхіальна астма, захворювання шкіри, захворювання суглобів.

Велике значення мають компенсаторні можливості організму. Здорова генетика дозволяє уповільнити розвиток цукрового діабету 2-го типу.

За дотримання всіх рекомендацій Ви зможете самостійно не допустити розвитку цукрового діабету 2-го типу. Наше здоров'я у наших руках.

Докладніші рекомендації та індивідуальні поради Ви зможете отримати в процесі консультації у лікаря-ендокринолога.